01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10, офіс 1

+38 (044) 278-70-70
+38 (044) 278-70-77
+38 (044) 278-07-62

Email: advocate@starokyivske.com

Графік роботи / Пн — Пт / 09:00 — 18:00

Зателефонуйте нам +38 (044) 278 70 70

ПРЕЦЕДЕНТ: Суд підтримав видобувну компанію у протистоянні з монополістом

Адвокати АО «Старокиївське» успішно захистили права та інтереси клієнта (крупної вітчизняної видобувної компанії) в судовому спорі з недобросовісним контрагентом, внаслідок дій якого клієнту адвокатського об’єднання було спричинено значних збитків у вигляді упущеної вигоди в розмірі, що перевищує 100 млн.грн., стягнення яких в результаті і стало предметом спору.

Родзинкою цієї справи стало те, що опонентом виявився один з так званих природних монополістів, на дії яких в Україні і контролюючі і антимонопольні органи зазвичай заплющують очі, чим культивують у вказаних монополістів відчуття повної безкарності.

Але про все по порядку.

Сама історія конфліктних взаємовідносин клієнта адвокатського об’єднання та монополіста має давнє коріння і фактично розпочалась зі свавільних дій останнього наприкінці 2018 року, коли, зловживаючи своїм монопольним становищем, він заблокував можливість клієнту об’єднання розпоряджатись власним природним газом (який при цьому був газом власного видобутку) в обсязі декількох десятків мільйонів кубічних метрів, чим в свою чергу було поставлено під загрозу можливість виконання клієнтом адвокатського об’єднання своїх зобов’язань перед споживачами, яким цей газ мав бути реалізований.

Звичайно, в інтересах клієнта негайно було подано і відповідний позов (про зобов’язання вчинити певні дії) і заяву про забезпечення позову (яка судом була задоволена).

Але монополістом було продемонстровано повне ігнорування положень закону про обов’язковість судових рішень та судячи з усього, покладено ухвалу суду про забезпечення позову «у довгий ящик».

Як наслідок, можливість вільно розпоряджатись власним природним газом у вищезгаданому обсязі клієнт адвокатського об’єднання отримав лише влітку 2019 року, коли монополіст виконав (звичайно ж у примусовому порядку) відповідне рішення суду (про зобов’язання вчинити певні дії).

http://reyestr.court.gov.ua/Review/82739312

І звичайно весь цей час монополіста не хвилювало, що нашому клієнту необхідно виконувати свої зобов’язання перед власними споживачами, з яким були укладені відповідні договори.

Зокрема, клієнт ще наприкінці 2018 року був змушений придбати певний обсяг природного газу у стороннього постачальника з метою виконання своїх договірних зобов’язань перед власними споживачами (замість реалізації їм газу власного видобування, який монополістом до літа 2019 року був заблокований).

От тільки вартість газу протягом відповідного періоду (зима 2018 року – літо 2019 року) знизилась майже вдвічі…

І як наслідок, клієнту об’єднання фактично було спричинено збитків у вигляді упущеної вигоди в сумі, що становить різницю вартості відповідного обсягу газу взимку 2018 року та влітку 2019 року.

А тому наприкінці 2019 року в інтересах клієнта було підготовано та подано позовну заяву про стягнення збитків.

Не зважаючи на вичерпну доказову базу та обґрунтовану правову позицію, монополіст при судовому розгляді всіляко намагався уникнути стягнення з нього відповідних збитків, втім вказані спроби були нівельовані зокрема шляхом застосування так званих преюдиційних обставин (обставин, встановлених судовим рішенням по іншій справі, в нашому випадку – по вищезгаданій справі про зобов’язання вчинити певні дії).

У підсумку – рішенням суду першої інстанції позовні вимоги було задоволено частково, судом апеляційної інстанції скаргу монополіста залишено без задоволення…

http://reyestr.court.gov.ua/Review/90360577

Тож адвокатами АО «Старокиївське» було відновлено статус-кво, хоча для цього і довелося пройти дві судові інстанції, витративши на це більше ніж пів року.

І якщо оцінювати як хід так і результат роботи адвокатів АО «Старокиївське» по даній справі, то слід зауважити, що фундамент успішного захисту інтересів клієнта фактично був ними закладений ще в 2018 році, тобто захист інтересів нашого клієнта проводився послідовно та грамотно, що врешті решт і привело до позитивного результату.