01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10, офіс 1

+38 (044) 278-70-70
+38 (044) 278-70-77
+38 (044) 278-07-62

Email: advocate@starokyivske.com

Графік роботи / Пн — Пт / 09:00 — 18:00

Зателефонуйте нам +38 (044) 278 70 70

Маніпулювання громадською думкою з метою впливу на суд

Останнім часом в мережі інтернет набули поширення численні публікації певного істеричного змісту, загальна суть яких зводиться до «меседжу» про загрозу зриву конкурсів на укладання угод про розподіл продукції (УРП) в Україні.

Підґрунтям для вказаних публікацій став факт скасування Окружним адміністративним судом міста Києва в частині умов конкурсу щодо так званої «ділянки Зінківська», які дозволяли брати участь у вказаному конкурсі підприємствам, які не мають власних матеріальних, фінансових, технічних ресурсів та відповідного досвіду у галузі видобутку корисних копалин. Мабуть не має сенсу нагадувати, яким терміном зазвичай називають такого роду «компанії».

Одночасно ініціатори вказаних публікацій намагаються робити акценти на нібито негативних сигналах для інвестиційного клімату, ризику скасування абсолютно всіх конкурсів з укладення УРП, «занепокоєнні» так званої Американсько-української ділової ради та деяких депутатів.

За цим суспільним занепокоєнням прихована мета вивести «за дужки» такі, насправді важливі моменти, зокрема:

  • недопустимість допуску до конкурсу осіб, які не мають власних матеріальних, фінансових, технічних ресурсів та досвіду, що суперечить як чинному законодавству так і інтересам держави і народу України;
  • одним з визначальних критеріїв для встановлення переможця конкурсу має бути саме власний досвід відповідного учасника;
  • суб’єкти владних повноважень мають діяти з метою захисту інтересів народу України, держави, регіонів і територій, забезпечення захисту охорони довкілля і раціонального користування надрами та іншими природними ресурсами України;
  • частиною стратегічного плану розвитку України є зменшення енергетичної залежності, тому допущення до розробки надр непрофесійних осіб є неприпустимим.

Навіть не дивно, що вказаний «галас» ініційовано саме зараз, вочевидь певні зацікавлені особи, які не хочуть упускати ласий шматок території України, що містить значні поклади корисних копалин, будуть намагатись оскаржити вказане законне та обґрунтоване судове рішення в апеляційному порядку.

Вважаємо, що відповідними «фейковими» публікаціями формується суспільна думка та чиниться політичний тиск на представників органів державної влади та суд, що є неприпустимим.