01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10, офіс 1

+38 (044) 278-70-70
+38 (044) 278-70-77
+38 (044) 278-07-62

Email: advocate@starokyivske.com

Графік роботи / Пн — Пт / 09:00 — 18:00

Зателефонуйте нам +38 (044) 278 70 70

Прокурорсько-суддівський пресинг на фермерів

Адвокати АО «Старокиївське» здійснюють представництво прав та інтересів клієнтів (фермерського господарства та його засновника) в господарському судовому спорі за позовом прокурора, який нібито намагається захистити інтереси держави, визнавши недійсним певний додаток до договору оренди землі.

Ні для кого не секрет, що в наш час прокуратура, на жаль, декларуючи свої процесуальні дії як такі, що начебто «вчиняються в інтересах держави», по факту може мати на меті банальний тиск (чи то в своїх інтересах, чи то в інтересах певних «замовників») на успішних суб’єктів господарювання, що може призводити до позбавлення відповідних суб’єктів можливості законно заробляти, сплачуючи при цьому в бюджет значні суми податків та створювати нові робочі місця.

Повертаючись до справи, цікавою є процесуальна передісторія цього спору, адже прокуратура почала свій тиск на фермера ще в 2015 році через суд цивільної юрисдикції. Внаслідок цього відповідна справа пройшла «повний круг» судових інстанцій та повернулась на новий розгляд до суду першої інстанції.

Адвокати АО «Старокиївське» вступили в процес вже на цій стадії та, користуючись, зокрема, вельми цікавою судовою практикою Верховного Суду, переконали суд в необхідності закриття провадження по справі, яка тривала декілька років, виснажуючи Клієнтів.

Як і очікувалося, прокуратура навіть не спробувала оскаржити закриття провадження у справі в апеляційному порядку. Замість цього одразу вирішила звернутись з майже аналогічним позовом у господарську юрисдикцію і суд напрочуд оперативно відкрив провадження по справі. Звичайно, така «оперативність» може свідчити і про намір суду дотримуватись процесуальних строків, але реалії сьогодення свідчать про ймовірний намір суду уникати конфліктів з прокуратурою та, можливо, певну упередженість.

Позов, до речі, є не лише безпідставним та необґрунтованим, а ще й поданим з пропуском строку позовної давності.

Отже, дана справа обіцяє бути цікавою не лише з точки зору юридичного протистояння, а й може стати певним лакмусовим папірцем стану судової системи, яка має бути «об’єктивним арбітром», а не «ручним інструментом» прокуратури.

Далі буде…