01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10, офіс 1

+38 (044) 278-70-70
+38 (044) 278-70-77
+38 (044) 278-07-62

Email: advocate@starokyivske.com

Графік роботи / Пн — Пт / 09:00 — 18:00

Зателефонуйте нам +38 (044) 278 70 70

Чи відійдуть податкові органи від «планів по штрафах»

Адвокатське об’єднання «Старокиївське» відстояло права та інтереси найбільшої нафтовидобувної компанії України в судовому спорі з податковим органом, який безпідставно нарахував нашому Клієнту багатомільйонні штрафні санкції.

Цей спір виник внаслідок банального прагнення податкових органів наповнювати бюджет за будь-яку ціну, нехтуючи нормами чинного законодавства, що в черговий раз підтвердило існування так званих «планів по штрафах».

Адвокатами об’єднання було вибудовано лінію захисту, засновану, зокрема, на пропуску податковим органом передбачених законодавством строків на винесення відповідних податкових повідомлень-рішень (сумнозвісних ППР).

Але судом першої інстанції всі аргументи адвокатів було відхилено та відмовлено в задоволенні позову. При цьому мало місце не лише відверте «заплющування очей» на численні порушення з боку податкового органу, а й намагання з боку суду перекласти тягар доказування на Клієнта, хоча закон чітко встановлює – обов’язок доказування правомірності своїх дій покладено саме на податковий орган.

У боротьбі за справедливість адвокатами АО «Старокиївське» було подано апеляційну скаргу. 

Суд апеляційної інстанції, незважаючи на супротив податкового органу, таки прислухався до доречних аргументів адвокатів та визнав протиправними та скасував відповідні податкові повідомлення-рішення.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83216163

При розгляді цієї справи було успішно застосовано такий порівняно новий «інститут» судового розгляду, як покладення всіх судових витрат (у тому числі на правничу допомогу) сторони-переможця, яка не є суб’єктом владних повноважень, на програвшу сторону (ч. 1 ст. 139 КАС України).

Вказане процесуальне право дозволить Клієнтам як відшкодувати свої витрати на правничу допомогу, так і, можливо, матиме певний «дисциплінуючий» вплив на опонентів, в нашому випадку – податковий орган.

Маємо надію, що з часом податкові органи відійдуть від пагубної практики «планів по штрафах» та будуть більш відповідально ставитись до вимог закону та прав платників податків. Оскільки наслідком такого «ігнорування», за умови надання кваліфікованої правничої допомоги, є стягнення коштів з бюджету на користь платників податків для покриття правничих витрат.

До речі, податковий орган звичайно ж подав касаційну скаргу. Отже, останнє слово за Верховним судом.