01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10, офіс 1

+38 (044) 278-70-70
+38 (044) 278-70-77
+38 (044) 278-07-62

Email: advocate@starokyivske.com

Графік роботи / Пн — Пт / 09:00 — 18:00

Зателефонуйте нам +38 (044) 278 70 70

Верховний Суд поставив крапку у справі щодо незаконності дій держорганів у сфері користування надрами

Адвокатське об’єднання «Старокиївське» здійснило ефективний супровід та захист інтересів Клієнта у довготриваючій та вкрай важливій справі щодо визнання протиправними дій держорганів та видачі спеціального дозволу на користування надрами.

Цей спір виник в далекому 2009 році, коли державний орган, незаконно повернув нашому Клієнтові пакет документів на отримання спеціального дозволу на користування надрами. Свої дії суб’єкт владних повноважень обґрунтував тим, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову, що встановлює новий порядок отримання спеціальних дозволів, не звернувши при цьому увагу на те, що зазначена постанова КМУ була прийнята після подання пакету документів та не набула законної чинності навіть на день їх повернення.

Слід зазначити, що наш Клієнт є лідером серед українських компаній – надрокористувачів, тому цей спір був дійсно важливим, адже від його врегулювання напряму залежала діяльність компанії.

Розгляд справи тривав 10 років. І майже весь цей час, завдяки грамотній позиції, що була побудована у цій справі нашими адвокатами, Клієнт, отримавши на підставі судового рішення спеціальний дозвіл, мав можливість проводити успішну та продуктивну діяльність.

Більш того, кілька місяців тому, суб’єкт владних повноважень на підставі свого наказу та поданих Клієнтом документів  видав йому новий спеціальний дозвіл, з яким наш Клієнт буде мати можливість здійснювати свою діяльність ще багато років.

26 листопада 2019 року Касаційний адміністративний суд поставив крапку у цій довготриваючій справі. Своїм рішенням Суд остаточно визнав протиправність повернення суб’єктом владних повноважень пакету документів, поданих нашим Клієнтом для отримання спеціального дозволу на користування надрами.

І навіть незважаючи на те, що до цього рішення є багато запитань, до аналізу яких ми повернемось після отримання повного тексту постанови, головну мету досягнуто – наш Клієнт продовжує свою ефективну та плідну діяльність в галузі користування надрами, наближаючи досягнення такої важливої для нашої країни мети, як енергонезалежність.

А ми пишаємось тим, що в цьому є наша заслуга.