01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10, офіс 1

+38 (044) 278-70-70
+38 (044) 278-70-77
+38 (044) 278-07-62

Email: advocate@starokyivske.com

Графік роботи / Пн — Пт / 09:00 — 18:00

Зателефонуйте нам +38 (044) 278 70 70

Питання представництва прокурором інтересів держави в суді на розгляді Великої палати ВС

Отже, адвокати АО «Старокиївське» здійснюють представництво прав та інтересів клієнтів (фермерського господарства та його засновника) в господарському судовому спорі за позовом прокурора, який нібито намагається захистити інтереси держави, визнавши недійсним певний додаток до договору оренди землі.

Під час розгляду даної справи суд першої інстанції зіткнувся з цікавою процесуальною дилемою, яка полягає у необхідності залишення позову без розгляду через відсутність у прокурора так званої процесуальної дієздатності.

Втім, суд першої інстанції, скоріш за все зважаючи як на безпідставність даного позову, так і на подання його з пропуском строку позовної давності (про застосування якої звичайно було одразу заявлено), вирішив надати прокуратурі таку собі «передишку» та за власної ініціативи зупинив провадження по справі до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи № 912/2385/18, предметом спору в якій зокрема є правомірність здійснення прокурором представництва інтересів держави в суді, що, як з’ясувалося, виявилось «виключною правовою проблемою».

Вказане питання дійсно викликає досить широкий резонанс в середовищі правників, бо як свідчить доволі різноманітна судова практика, прокуратура полюбляє зловживати можливістю звернення до суду, нехтуючи зокрема принципом так званої юридичної визначеності.

При цьому прокурори навіть не роблять різниці між суб’єктами, інтереси яких вони нібито намагаються захистити, подаючи позови як в інтересах фізичних або юридичних осіб, так і в інтересах держави.

Таким чином, у вказаному спірному питанні (щодо здійснення прокурором представництва інтересів держави в суді) крапку має поставити Велика Палата Верховного Суду.

А тому залишається сподіватись, що найвища судова інстанція країни змусить прокуратуру суворо дотримуватись вимог профільного закону, а не займатись самодіяльністю. Тож далі буде…